Lekki, funkcjonalny i tani smartband – Xiaomi Mi Band 1S

W ciągu ostatnich dwóch lat mocno rozwinął się rynek smartwatchy. Zegarki pokazujące  nie tylko godzinę, ale i wiele innych rzeczy spodobały się wielu osobom. Wciąż pozostaje jednak ogromna grupa ludzi, którzy cenią sobie klasyczne zegarki analogowe, których nie trzeba codziennie ładować, a również chcą na przykład otrzymywać powiadomienia o połączeniach telefonicznych czy monitorować swoją aktywność fizyczną. Na pomoc przychodzi inteligentna opaska Xiaomi Mi Band 1S.

Xiaomi Mi Band 1S – słowo wstępu

Opaska Xiaomi Mi Band to produkt, który spodoba się osobom, które chcą mieć klasyczny zegarek, nie rozstając się przy tym z nowoczesną technologią. Nie rezygnując ze „starego czasomierza”, w niskiej cenie otrzymamy pełen zestaw funkcji powiadamiających oraz podgląd na naszą aktywność fizyczną. Mi Band 1S robi to w wyjątkowy sposób – zauważamy ją dopiero, gdy przychodzi powiadomienie. O szczegółach tego świetnego urządzenia przeczytacie poniżej. 😉

Zawartość pudełka

MiBand1S23

Po otwarciu opakowania, pierwsze co ujrzymy samo urządzenie elektroniczne. Zaraz pod nim znajduje się gumowa opaska wraz z instrukcją. W drobnym pakunku obok opaski znajdziemy jeszcze kabel USB z adapterem do ładowania Mi Banda.

Jakość wykonania

Ogromną zaletą całego smartbanda jest dobór materiałów użytych do jego produkcji. Guma opaski jest przyjemna w dotyku, dzięki czemu prawie jej nie czujemy podczas noszenia. Dodatkowo jej faktura nie przyciąga brudu, a co za tym idzie, nasza opaska pozostaje niezmiennie wolna od kurzu i innych lekkich zabrudzeń przez cały czas. Do zapięcia posiadamy metalowy „guziczek”, który po przełożeniu przez kółko umożliwia solidne zapięcie. Dzięki lekkiemu szlifowi na bokach, od czasu do czasu się błyszczy, a to dodaje uroku całości. Również jego powierzchnia jest lekko połyskująca, ale w żadnym wypadku nie kiczowata.MiBand1S68

Urządzenie, które łączy się z nami zostało oprawione w metalowo-plastikową obudowę. Po włożeniu urządzenia w opaskę ujrzymy tylko metalową część, która również posiada gładki szlif dookoła. Na wierzchu zobaczymy trzy kropki, które są diodami LED. Nie da się ich wyczuć, ponieważ są umieszczone pod aluminiową warstwą. Pod spodem mamy solidny plastik, który z boku odkrywa dwa złote piny do ładowania urządzenia. Na samiutkim dole znajduje się część do pomiaru pulsu oraz logo Mi. Wszystkie plastiki oraz aluminium są ze sobą idealnie spasowane oraz bardzo przyjemne dla oka oraz skóry. W tym wypadku czuć, że mimo niskiej ceny mamy do czynienia z produktem wykonanym na najwyższym poziomie.

Funkcje

Funkcjonalność opaski zależy aktualnie głównie od aplikacji, z którą współpracuje. Po zsynchronizowaniu z oryginalną aplikacją Mi Fit, możemy otrzymywać powiadomienia o połączeniach, SMSach, powiadomieniach z wybranych aplikacji czy też ustawienia wibrującego na dłoni. Nowa wersja opaski, czyli właśnie Mi Band 1S posiada 3 diody, świecące w jednolitym kolorze – białym. Dzięki mechanizmowi wibracji, o każdej z wyżej wymienionych akcji to on nas poinformuje.

MiBand1S - Aplikacja
Dzięki wykresom łatwiej jest nam interpretować naszą aktywność oraz widzieć cele.

W oryginalnej aplikacji możemy też wykonać jednorazowy pomiar pulsu. Jeśli będziemy chcieli mierzyć puls na przykład podczas biegania, to aplikacja również posiada opcję mierzenia bieżącego wraz ze śledzeniem GPS. Niestety tylko biegania. Mi Fit nie posiada innych sportów wbudowanych, więc jeśli jeździsz na rowerze, a chcesz mieć mierzony puls to trzeba użyć innej aplikacji. Xiaomi w swoim sofcie dodało jeszcze opcję liczenia kroków, a przez podanie swojego wzrostu i wagi mierzy ile kilometrów przeszliśmy oraz ile kalorii spaliliśmy. Aplkacja pokaże nam też ile godzin spaliśmy, a ile z nich spaliśmy w jakiej fazie snu. Program pozwala nam też wpisywać swoją wagę dzienną oraz pokaże linię w miejscu, do jakiej wagi dążymy.

MiBand1S - Aplikacje
Po prawej aplikacja Google Fit. Dzięki synchronizacji z Mi Fit pokazuje nam całą aktywność zarejestrowaną na opasce.

Aplikację możemy również zamienić na przykład na Google Fit. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwszą konfigurację musimy przeprowadzić w Mi Fit. Google Fit jednak nie pozwala na korzystanie z jednej z najważniejszych funkcji – pomiaru pulsu. Dużą zaletą jednak jest ogromny wybór sportów, które możemy uprawiać, a co za tym idzie – poprawnie obliczać ile spaliliśmy kalorii. Dzięki synchronizacji obu aplikacji mamy wgląd do danych z aplikacji Mi Fit na koncie Google. Wszystkie dane o krokach, spalonych kaloriach czy też o śnie, są przekazywane na naszego konto Google.

MiBand1S56
To właśnie ten zielony laser mierzy nasz puls.

Bateria

Chciałem tu napisać jak długo trzyma bateria, ale jeszcze nie mogę… 😀 Mi Band po pełnym naładowaniu leżał przez dwa tygodnie, a przez następne 2,5 tygodnia go używałem i często sprawdzałem puls, żeby go szybciej wykończyć. „Niestety” się to nie udało. Po łącznie 31 dniach, z czego 14 nieaktywnych, Mi Band 1S trzyma poziom baterii na poziomie 61%. Dla tych, którzy nie lubią ciągle martwić się o baterię w swoich smart-urządzeniach, to

Podsumowanie

Xiaomi Mi Band 1S to opaska stworzona idealnie nie tylko dla sportowców. Powiadomienia, które dostarcza, świetnie zastępują tę drobną część smartwatcha. Dla osób aktywnych fizycznie sprawdzi się równie dobrze, dzięki opcji pomiaru pulsu oraz wodoodporności (po kąpieli jeszcze działa 😉 ). Świetna jakość wykonania oraz dużo funkcji sprawiają, że nie brakuje nam niczego. Urządzenie kosztujące około 120 zł może stać się ważnym elementem Waszego ubioru, który nie rzucając się w oczy powiadomi Was o połączeniach, SMSach lub zmierzy puls kiedy rano biegacie po parku. Mogę na prawdę polecić Xiaomi Mi Band 1S z ręką na sercu. Jeśli się zastanawialiście czy go kupić, to mam nadzieję, że ta recenzja przekonała Was do zakupu urządzenia.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to śmiało piszcie je w komentarzach! 🙂 Chętnie na nie odpowiemy.

IMG_20160728_221302