Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Samsung – Gear IconX

Kable od słuchawek to zmora ostatnich kilkunastu lat dla fanów muzyki. Każdemu posiadaczowi „pchełek” nieraz zaplątał się kabel, a niektórym nawet rozerwał czy też przeciął. Taki kabel miał jednak ogromną zaletę – pozwalał bez problemu odtwarzać muzykę w najwyższej rozdzielczości, a obie słuchawki były zawsze zsynchronizowane. W przypadku bezprzewodowych słuchawek dokanałowych czasem właśnie z tymi dwoma rzeczami mógł być problem, ale być może Samsung zmieni oblicze tego tworu techniki.gear-930x464

Czy technologia będzie dostępna na pewno, tego nie wie jeszcze nikt z zewnątrz. Wiemy i widzimy jednak, że Samsung stworzył Gear IconX, czyli bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Mają to być dwa moduły wyposażone w 4 GB pamięci i akumulatory, co pozwoli na działanie nawet bez smartfona. Na boku obudowy mają się znajdować przyciski, którymi będzie można sterować muzyką. Samo etui również jest ciekawe, bo oprócz samego przechowywania, ma mieć również funkcję „powerbanka” dla naszych słuchawek. Oznacza to, że będziemy mogli je tam włożyć i ładować nawet bez gniazdka w pobliżu.

fit2

Powyżej widzimy też rzekome zdjęcia nowego smartwatcha Samsunga, a jest nim Gear Fit 2. Model będzie bardzo podobny do poprzednika, ale ma być dodatkowo wyposażony w GPS. Ekran ma mieć wielkość 1,84″ i być wykonany w technologii AMOLED. Zegarka mamy się spodziewać pod koniec lata, a to może wskazywać na targi IFA.

Oba sprzęty prezentują się ciekawie, a w szczególności słuchawki zapowiadają się bardzo interesująco. Jeżeli Samsung dobrze dopracował synchronizację obu słuchawek i zaopatrzył oba moduły w aptX to możemy być pewni jednego – zestaw będzie grał świetnie i będzie drogi.

Jak Wam się podoba pomysł bezprzewodowych słuchawek? Mieliście może już styczność z takimi rzeczami? Piszcie przemyślenia i doświadczenia w komentarzach! 😀

[Źródło: Venturebeat]